Moja klasa – mój trzeci nauczyciel – ETAP III

Moja klasa – mój trzeci nauczyciel – ETAP III

Głównym założeniem projektu MOJA KLASA-MÓJ TRZECI NAUCZYCIEL był gruntowny remont klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 1 w Raciborzu. Chcąc kontynuować projekt firmy Henkel Polska pozyskano kolejną dotację na realizację już III etapu projektu. Przewidywał on stworzenie jeszcze lepszych warunków dla dzieci z klas 1-3 poprzez doposażenie sal lekcyjnych w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Pierwsze dwa etapy projektu przyniosły już wymierne rezultaty – dzieci chętniej przychodzą do szkoły, kochają swoją klasę i osiągają wysokie wyniki. Teoria o znaczącym wpływie środowiska na uczenie się i zachowanie dzieci ma swoje praktyczne przełożenie, dlatego w 2020 roku postanowiono kontynuować ten projekt.

Wsparcie MIT posłużyło do dalszej zmiany przestrzeni klasowej, w której dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauką, na co możemy znacząco wpłynąć. Nadal działamy w tym kierunku ponieważ możemy uczynić szkołę jeszcze ciekawszym miejscem dla uczniów, pobudzić wyobraźnię, sprowokować do myślenia, wzmocnić chęć do nauki. Możemy sprawić, że będzie przytulnie, przyjemnie i bezpiecznie. Sam Albert Einstein uważał, że „edukacja szkolna powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uznali to za cenny prezent, a nie przykry obowiązek”.

Projekt zrealizowany został we współpracy z firmą Henkel Polska w ramach programu wolontariatu pracowniczego MIT. Pomysłodawczynią i opiekunką realizacji projektu była Pani Bożena Jaworska.