Artysta – kreatywny i innowacyjny przedsiębiorca

Artysta – kreatywny i innowacyjny przedsiębiorca

Amerykański biznesmen Randy Gage ciekawie porównał przedsiębiorców do artystów: „Wiem jedno: przedsiębiorcy to artyści. Podobnie jak rzeźbiarze i malarze tworzymy rzeczy, których wcześniej nie było”.

Z drugiej strony, można powiedzieć, że sukces – zarówno w biznesie jak i w sztuce – wymaga ciężkiej pracy, odpowiedniego podejścia, determinacji i dużej dawki kreatywnego, nieszablonowego myślenia.

Szkoła Podstawowa SP 1 w Raciborzu posiadała salę do zajęć z ceramiki. Niestety nie była w stanie wyposażyć jej w niezbędne narzędzia potrzebne do kreatywnej pracy. Dlatego, wspólnie z firmą Henkel Polska zrealizowano projekt An Artist – creative and innovative entrepreneur.

W ramach projektu zakupiono specjalny piec kręgowy do ceramiki oraz artykuły ceramiczne potrzebne do nieskrepowanej pracy z rzemiosłem. Dzięki temu sala warsztatowa w SP 1 w Raciborzu została w pełni przystosowana do prowadzenia zajęć z ceramiki.

Praca z glinką korzystnie wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i zdobienie gliny to doskonałe wsparcie dla rozwoju motoryki dziecięcych rąk oraz przygotowanie m.in. do nauki pisania. To także cenne doznania zmysłowe, które doskonale pobudzają układ nerwowy. Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, pozwala na poprawę zdolności koncentracji.