Szkolny teatr w SP 1

Szkolny teatr w SP 1

Kolejnym projektem zrealizowanym w 2020 roku wspólnie z Henkel Polska był „Theater as an active reflection on itself” / „Teatr jako aktywna refleksja nad sobą”. 🎭👨‍🦱👧

W Szkole Podstawowej nr 1 w Raciborzu brakowało sali teatralno-multimedialnej. Brak audytorium i profesjonalnej sceny dla wystąpień, prezentacji multimedialnych i spektakli to problem nauczycieli przedmiotów i środowisk artystycznych oraz wychowawców. Zacieniona sala z odpowiednim oświetleniem, nagłośnieniem i mini sceną była niezbędna do edukacji teatralnej młodzieży i realizacji programu nauczania.

W tym celu zaadaptowana została największa sala szkolna, która pomieściła scenę i miejsca dla około 50 osób. Scena będzie służyła zarówno młodym artystom, jak i wszystkim uczniom tej szkoły, m.in. podczas apeli, uroczystości szkolnych, Dnia Babci, Dnia Matki itp. To inwestycja na długie lata dla wielu pokoleń uczniów SP 1. Mamy nadzieję, że setki młodych adeptów aktorstwa będą ćwiczyć i występować na scenie, a oglądać ich będą tysiące młodych widzów i ich rodziców.