Razem dla autyzmu

Razem dla autyzmu

Projekt Together fot autism / Razem dla autyzmu to kolejna inicjatywa zrealizowana w ramach programu wolontariatu pracowniczego MIT firmy Henkel Polska. W ramach projektu doposażono salą gimnastyczną w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Wiem” w Raciborzu. Wartość zakupionego wyposażenia to 10 752,50 zł.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Wiem” w Raciborzu jest bezpłatną placówką prowadzoną przez Polskie Towarzystwo Terapii Behawioralnej. Szkoła przeznaczona jest dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz osób niepełnosprawnych sprzężonych.

Praca szkoły polega na wdrażaniu podstawy programowej szkoły podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych w oparciu o analizę zachowań społecznych. Jego nieodłącznym elementem jest kompleksowe oddziaływanie terapeutyczne na dziecko, poprawiające zarówno funkcje poznawcze, komunikacyjne, jak i motoryczne.

Nowo wyremontowana ze środków szkoły sala gimnastyczna w wyniku przeprowadzonego projektu otrzymała mobilną salę gimnastyczną, z której na co dzień będą korzystali wszyscy uczniowie. Rozwój fizyczny dzieci jest równie ważny jak rozwój intelektualny. Aktywność fizyczna przy użyciu zakupionego sprzętu może być również zabawą, co pozytywnie wpłynie na rozwój dzieci.