Pomoc Ukrainie – AKCJA HENKEL

Pomoc Ukrainie – AKCJA HENKEL

W ramach wsparcia pokrzywdzonej ludności ukraińskiej firma Henkel Polska, Oddział w Raciborzu❤️ przekazała naszej Fundacji 33 palety (!) swoich produktów do dalszej dystrybucji. Dzięki współpracy z innymi funduszami lokalnymi, zrzeszonymi w Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce, około 20 ton środków piorących trafiło w różne miejsca naszego kraju gdzie schronienie znaleźli uchodźcy z Ukrainy. Produkty Henkla dotarły także do poszkodowanej ludności ukraińskiej w obszarze wojny.

Transporty dojechały do:
Żywiecka Fundacja Rozwoju, Fundacja Godne Życie z Lublina, Fundacja „Sokólski Fundusz Lokalny”, Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, Stowarzyszenie Czajnia z Tomaszowa Lubelskiego, Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Pomoc przekazywana jest również na terenie powiatu raciborskiego i gminy Racibórz. Środki piorące dostarczono do Domu Pielgrzyma w klasztorze w Rudach, który został udostępniony i pomaga uchodźcom z Ukrainy. Produkty przekazano też do powiatowego centrum pomocowego oraz na bieżąco dostarczane są bezpośrednio dla osób poszkodowanych w wyniku wojny, przebywających na terenie gminy Racibórz.

Serdecznie dziękujemy firmie Henkel Polska Operations Sp. z o.o. za okazaną pomoc. Szczególne podziękowania kierujemy do najbardziej zaangażowanych w tę akcję ze strony firmy Henkel – Pana Mateusza Ozór, Pani Bożeny Jaworskiej oraz Pana Mirka!💛💙

Dziękujemy również wszystkim osobom i firmom zaangażowanym w akcję – Pani Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu Monice Mużelak, firmie Auto Transport Łodziana Jerzy z Żywca – Leśna, Panu Danielowi Szestowickiemu z firmy Szestowicki Transport z Dąbrowy Białostockiej oraz firmie KAMAN s.c. Klaudia i Arkadiusz Nowaccy z Raciborza, którzy zorganizowali transport produktów nieodpłatnie.