„Lato z dziećmi z Ukrainy w powiecie raciborskim”. Na zakończenie zajęć w Łubowicach  wspólny taniec i wypieki [foto/wideo]

„Lato z dziećmi z Ukrainy w powiecie raciborskim”. Na zakończenie zajęć w Łubowicach wspólny taniec i wypieki [foto/wideo]

Piątek 29 lipca był ostatnim dniem wakacyjnych zajęć integracyjnych w Łubowicach i zakończony został tanecznie!

Odbyły się warsztaty taneczne z nauką zumby. Później było ozdabianie pamiątkowych pierników, co ciekawe – dzieci preferowały kolory narodowe Polski i Ukrainy. Dużą atrakcją była wata cukrowa, popcorn, pizza i domowe ciasto upieczone przez Panie z Gamowa.

Przyjemną niespodziankę sprawił też jeden z uczestników, który w tym dniu miał urodziny. Solenizant  Kacper poczęstował wszystkie dzieci słodyczami. Niespodziankę przygotowały też dziewczęta z Ukrainy, które wykonały mini koncert: zaśpiewały ukraińską piosenkę, zagrały na instrumentach i zatańczyły taniec nowoczesny. Dodatkową atrakcją był przyjazd Raciborskiej Telewizji Kablowej i redaktora naczelnego Nowin Raciborskich. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Cel wakacyjnych zajęć zatytułowanych „Lato z dziećmi z Ukrainy w powiecie raciborskim”, jakim była integracja dzieci polskich i ukraińskich, został osiągnięty! 🙂 Środki finansowe na realizację zajęć zostały pozyskane z programu „Lokalnie dla Ukrainy” realizowanego przez Federację Funduszy Lokalnych w Polsce ze środków Affinity Trust Limited, a także ze środków Fundacji Raciborski Fundusz Lokalny oraz Stowarzyszenia Błękitne Anioły z Łubowic.  W zajęciach wzięły udział dzieci polskie i ukraińskie (22 dzieci polskich i 23 dzieci ukraińskich).

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w zajęciach, życzymy bezpiecznego i atrakcyjnego spędzenia reszty wakacji oraz powodzenia w nowym roku szkolnym.