Zapraszamy Seniorów na bezpłatny kurs komputerowy

Zapraszamy Seniorów na bezpłatny kurs komputerowy

„Nowe technologie dla Seniora” to intensywny kurs komputerowy przeznaczony dla początkujących entuzjastów technologii, którzy chcą szybko nauczyć się korzystania z najnowszych urządzeń oraz Internetu.

Tematem zajęć adresowanych do raciborskich seniorów jest obsługa komputera oraz urządzeń takich jak smartfon, tablet czy smart TV oraz umiejętność korzystania z Internetu i usług elektronicznych.

W ramach kolejnego kursu odbędzie się 20 godzin zajęć. Szkolenie prowadzone jest w małych grupach z podziałem na uczestników poczatkujących i bardziej zaawansowanych. Dzięki intesywnemu kursowi seniorzy nabędą praktycznych umiejętności, które pozwolą im lepiej wykorzystać nowe technologie w życiu codziennym. Program kursów każdorazowo dostostosowany jest do potrzeb uczestników i obejmuje takie zagadnienia jak: obsługa komputera i innych urządzeń, korzystanie z Intenetu i usług online,  poczta e-mail, komunikatory, wykonywanie zdjęć telefonem i wiele innych.

Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu 451 010 091, e-mail: rfl@pro.onet.pl

Kurs realizowany jest przez Raciborski Fundusz Lokalny w ramach projektu „Nowe technologie dla seniora” dofinansowanego przez Miasto Racibórz. Pierwsze zajęcia dla nowej grupy odbędą się w czwartek 17 listopada o godzinie 10:00 w siedzibie fundacji Raciborski Fundusz Lokalny przy ul. Rzeźniczej 8.