90 ukraińskich i polskich dzieci bawiło się w Śląskim Wesołym Miasteczku w ramach projektu „Silniejsi Razem”

90 ukraińskich i polskich dzieci bawiło się w Śląskim Wesołym Miasteczku w ramach projektu „Silniejsi Razem”

Kolejna wycieczka zrealizowana w ramach projektu STRONGER TOGETHER udała się do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. 9 października, przy pięknej pogodzie 90 ukraińskich i polskich dzieci bawiło się wśród niezliczonych atrakcji parku LEGENDIA.

Dwa wypełnione po brzegi autobusy dojechały na miejsce z godziną otwarcia Wesołego Miasteczka. Ze względu na ograniczenia wiekowe i liczbowe wielu atrakcji, uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy, w których przemierzali mapę parku rozrywki. W wycieczce udział wzięły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat.

Dla najmłodszych, między innymi liczne karuzele, „Super Ześlizg” i „Dolina Jagi”. Dla starszych i odważnych „Sky Flyer”, „Diabelska Pętla” i niezapomniany „Lech Coaster”. Zabawie nie było końca! W przerwie wszyscy udali się na pyszny obiad do specjalnie zarezerwowanej dla nas Restauracji Oberża Lecha.

Wszyscy bawili się świetnie, kolejne atrakcje czekały do zaliczenia, a czas płynął nieubłaganie. Wróciliśmy do Raciborza z dwugodzinnym opóźnieniem, jednak rodzice nie mieli pretensji – radość dzieci wystarczyła! 🙂

Projekt STRONGER TOGETHER realizowany jest przez Fundację Koalicja dla Młodych we współpracy z fundacją Raciborski Fundusz Lokalny, która organizuje działania dla dzieci z Ukrainy zamieszkujących na terenie powiatu raciborskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji foto i video z wycieczki.